Přihlásit...

Čeká nás

Zkoušíme každou středu v době 18:20 - 20:50 v ZUŠ Frýdlant n.O.

Odkud jsme

Počítadlo

Sbormistři

Sbormistr pěveckého sdružení

březen 2018 - současnost

Josef Melnar

Po absolvování Vysokého učení technického v Brně pracoval jako konstruktér v Tatře Kopřivnici. Souběžně hrál na trubku v řadě orchestrů a založil první kapelu. Vzdělával se na Lidové konzervatoři v Ostravě, kterou ukončil absolutoriem v oboru hra na trubku, skladba a dirigování a následně pokračoval studiem Hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně. Po odchodu z Tatry začal podnikat v kultuře. Založil soukromou základní uměleckou školu, působil jako ředitel kulturního domu. Stále se zabývá komponováním, aranžováním, dirigováním a hudební režií. Ve své hudební agentuře zprostředkovává hudební produkce a realizuje své projekty. Řídí Mezinárodní festival komorního a ansámblového zpěvu Stonavská Barborka. Od března 2018 je dirigentem Pěveckého sdružení Echo.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

listopad 2015 - 2017

Jakub Gabriel Rajnoch

Jakub Gabriel Rajnoch je absolvent gymnázia ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nyní třetím rokem studuje obor učitelství hudební výchovy a sbormistrovství v Ostravě. Za svou sborovou kolébku považuje gymnaziální sbor Garrendo, kde působil jako jeden z členů, později jako organizátor i hlasový poradce - dnes zaujímá ve sboru místo druhého sbormistra. Kromě dirigování se Jakub věnuje zpěvu sborovému i sólovému na dílnách, seminářích a workshopech po celé republice či v jiných sborech, účastnil se pěveckých soutěží a současně je také hercem-zpěvákem Národního Divadla Moravskoslezského, kde působí například v inscenacích Fantom Londýna, Sunset Boulevard či velmi očekávané populární rockové opeře Jesus Christ Superstar. Současně je též členem spolku PROsbor, který na frenštátsku a v blízkém okolí rozvíjí sborový zpěv pořádáním koncertů a seminářů pro místní sbory a sbormistry. Ve volných chvílích se krom hudby všeho druhu (od skladby po divadelnictví) věnuje hře na nástroje, LARPům a historickým akcím, turistice a japonské kuchyni. V červnu 2017 ukončil s pěveckým sdružením ECHO pravidelnou spolupráci.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

únor 2013 - 2015

Štěpánek Jan , se narodil v roce 1985 ve Frýdku – Místku. První hudební vzdělání získal na ZUŠ ve Frýdku – Místku, kde se nejprve učil hře na housle, později na trubku. Ve studiu hry na trubku pokračoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde rovněž aktivně působil ve smíšeném komorním sboru KomoraCzech pod vedením Mgr. Jiřího Slovíka. Po maturitě na konzervatoři začal studovat obor Učitelství hudební výchovy a sbormistrovství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Magisterské studium zakončil v roce 2012.

V letech 2010 – 2012 vyučoval hudební výchovu na soukromé základní škole „Primaškola“ v Ostravě – Vítkovicích a v současnosti vyučuje na základní umělecké škole Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Od roku 2009 vede frýdecký chrámový sbor. V akademickém roce 2011/2012 a 2012/2013 se podílel na vedení Vysokoškolského pěveckého sboru Ostravské univerzity.

Mezi jeho další hudební aktivity patří vystupování s jazzovou formací Bohemian Club, pravidelné hostování v bluesrockové skupině Bandaband, skladba a aranžování.

V zaří 2015 ukončil s pěveckým sdružením ECHO pravidelnou spolupráci.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

Moravcová Jana

Od září 2012 do února 2013 byla dirigentem Pěveckého sdružení Echo.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

Strakoš Jan

Od května 2010 - do června 2010 byl zastupujícím dirigentem Pěveckého sdružení Echo.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

prosinec 2009 - září 2012

Najvar Jiří , narozen na Čeladné 5. 4. 1990. . Základní hudební vzdělání získal na 1.soukromé Základní umělecké škole Mis Music v Kopřivnici. Zde se začal učit v roce 1998 u paní učitelky Anny Vafkové hře na zobcovou flétnu, avšak během studia si přibral ještě hru na klavír, kterou ukončil absolventským koncertem v květnu 2004 pod pedagogickým vedením paní učitelky Evy Březinové. Po dobu studia se také ještě věnoval sólovému zpěvu, hře na příčnou flétnu a skladbě.

V roce 2005 úspěšně složil přijímací zkoušky na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V průběhu studia skladby se začal pravidelně zúčastňovat celostátní skladatelské soutěže Generace, ve které ve své kategorii získal postupně několik ocenění: např. v roce 2007 získal 3.místo za skladbu „Čtverylky pro kvartet sopránových fléten“, v roce 2008 - 2.místo za skladbu „Cesta do zoo“ a v roce 2009 – 2.místo za skladbu Štramberské obrázky“. V roce 2007 se v Trstěnicích aktivně zúčastnil mezinárodního skladatelského kurzu pořádaného Tomášem Ondruškem

Působil v několika hudebních tělesech. Např. od roku 2006 zpíval jako člen souboru a zároveň působil jako spolupracovník sbormistra ve smíšeném souboru JKGO KomoraCzech pod vedením Jiřího Slovíka.

Jako sólista zpíval na koncertě pod názvem „Pocta českým světcům“ pod taktovkou Petra Šumníka. V roce 2009 se stal členem Moravského komorního sboru.

Ve školním roce 2009/2010 se stal uměleckým vedoucím smíšeného sboru Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia KomoraCzech. V období od ledna do dubna 2010 zastupoval Petra Lichnovského v roli dirigenta Komorního orchestru v Kopřivnici

A konečně v prosinci 2009 se stal ve svých 19 letech zatím nejmladším hlavním uměleckým vedoucím Pěveckého sdružení Echo, se kterým již vystoupil na dvou vánočních koncertech a na XVI. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů ve Vrbně pod Pradědem.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

březen-červenec 2009

Bodečková Andrea Od roku 2002 studovala na Ostravské univerzitě obor Hudební výchova – sbormistrovství, v roce 2004 absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor hra na klavír. Od roku 2000 vyučovala klavír v ZUŠ Bystřice nad Olší. V září 2005 nastoupila na ZUŠ ve Frenštatě, kde kromě výuky klavíru také korepetovala sbor. V roce 2009 od března do července vedla Pěvecké sdružení ECHO.

Sbormistr pěveckého sdružení

2003-2009

Jalůvková Jarmila , narozena v roce 1981, se od mládí zajímala o hudbu. Již v roce 1988 začala studovat hru na klavír na Základní umělecké škole ve Frýdku-Místku. Po ukončení gymnázia v roce 1999 nastoupila na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Věnovala se zde zejména studiu hry na varhany u profesorky Mgr. Martiny Zelové a dále studiu hry na klavír a cembalo. Při konzervatoři pomáhala s vedením kroužků lidových písní a tanců Zpívánky a Sluníčko. V roce 2003 absolvovala sbormistrovství pro 3. stupeň na Ostravské univerzitě u Mgr. J. Spisara. V témže roce začala dirigovat Pěvecké sdružení ECHO ve Frýdlantě nad Ostravicí. V roce 2005 byla přijata na Hudební fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde studovala obor dirigování sboru u profesora Lubomíra Mátla do roku 2010. V listopadu 2009 ukončila s pěveckým sdružením ECHO pravidelnou spolupráci.

.

Sbormistr pěveckého sdružení

září 2006 - únor 2007

Svinghammar Jon se narodil 13.12.1982 v Soulu v Korei. Mládí prožil ve Švédsku, kde v 7 letech začal hrát na zobcovou flétnu a od 9 let studoval hru na klavír. V 17 letech se začal věnovat studiu kompozice, dirigování a zpěvu v Bolandsskolan v Uppsale a u pedagoga Radovana Hudečka pokračoval v rozvíjení své hry na klavír. Po 2 letech se rozhodl, díky Radovanovi Hudečkovi, dále studovat v České republice na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde studuje dosud. Jeho hlavním oborem je dirigování pod vedením dirigenta Václava Návrata. Mimo to dále studuje skladbu u Eduarda Schiffauera a klavír s improvizací u Mgr Michala Bárty.

Jon Svinghammar úspěšně spolupracoval na mnoha projektech se sbory i orchestry jak ve Švédsku, tak i v České republice. Nejbližším velkým projektem bude mezinárodní spolupráce s orchestry mladých hudebníků na turné po Švédsku.

Od září 2006 - do února 2007 byl zastupujícím dirigentem Pěveckého sdružení Echo.

 

Úvod | Sbormistři | Členové | Repertoár | Pořádané akce | Sponzoři | Fotoalbum | Kontakt | Vaše ohlasy

aktualizováno . , počet přístupů 148345

Copyright © Echo, webdesign & code Genix

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!